Взагалі, саме газобалонне обладнання не таке вже й складне. За великим рахунком його можна розділити на чотири основні елементи – балон, газовий редуктор, електронний блок управління (ЕБУ) і блок форсунок. Все інше – комутація.

Ми боїмося того, чого не знаємо. А як влаштовано газове обладнання знають взагалі одиниці. Але всім відомо, що газ небезпечний, він може вибухнути.

Якщо все зроблено правильно, ГБО не таїть в собі особливих небезпек. Просто так вибухнути газ не може. Сучасні балони кращих виробників дуже міцні, надійні і безпечні. Товщина їх металу становить 3-6 мм, що в рази більше товщини паливного бака.

Якщо порівнювати бензинові баки, то в сучасної автомобільної промисловості вже з 1974 року більшість автовиробників застосовують пластикові паливні баки. Пластикові ємності мають багатошарову структуру, в яку включені поліетилен високої щільності, клейові склади і бар'єрний шар з поліаміду. Прабатьки пластикових бензинових баків досі випускають одношарові паливні баки. Вам не стало страшно, що бензобак складається з поліетилену? І нічого, і BMW, і Honda, і AUDI їздять з пластиковими баками.

В останні 20 років в паливній галузі відбуваються суттєві зміни, пов'язані з розвитком автомобілебудування і поліпшенням екологічної обстановки. Старі регламенти паливної індустрії вже вичерпали себе. На зміну старим нормам впроваджуються нові екологічні стандарти, завданням яких є зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу. Автомобільний ринок третій за величиною серед категорій екологічної небезпеки.

Якщо ви ще не переконалися у необхідності встановлення ГБО, подана стаття допоможе все ж таки зекономити на пальному!

Важливо знати і пам'ятати, що після установки ГБО реєстраційні документи на автомобіль потрібно поміняти. При цьому вносяться зміни в техпаспорт про переобладнання авто. Зазвичай вся процедура займає 1 день.

Ні для кого не секрет, що в даний час автомобіль необхідний і комфортний засіб пересування, особливо в шумному місті. Але щоденні витрати на бензин складуть пристойну статтю з сімейного бюджету, особливо при постійному дорожчанні цього виду палива. Але не відмовлятися ж через це від їзди на власному авто?!

Серед установників газобалонного обладнання існує класифікація за поколіннями. Зроблено це для зручності спілкування між собою і для поділу систем різного типу (по роботі і конструкції).

Існує ряд факторів, що визначають доцільність встановлення ГБО в кожному конкретному випадку. У першу чергу, звичайно, всіх цікавить ціна питання. Вона дуже відрізняється залежно від марки і моделі автомобіля, від обладнання і, звичайно ж, від самого установника. Спеціалізовані і сертифіковані станції беруть більше, ніж «гаражист», але й за свою роботу вони несуть повну відповідальність.