Якщо ви ще не переконалися у необхідності встановлення ГБО, подана стаття допоможе все ж таки зекономити на пальному!

 

Як заощадити паливо - бензин?

У цій статті ми пропонуємо корисні та цікаві поради автомобілісту, які допоможуть заощадити на витраті пального.

Порада перша. Якщо є така можливість, не купуйте важку машину. Кожні 500 кг ваги вашого автомобіля споживають біля 700 літрів палива щороку (при нормі пробігу 19 тис. км.). Наприклад, якщо ваше авто важить тонну, то за рік ви спалите приблизно 1400 літрів палива, якщо півтори тонни – 2100 літрів і так далі.

Порада друга. Не забувайте регулярно обслуговувати машину. Справне, але невідрегульоване авто споживає бензину на 10% більше.

Порада третя. Завжди стежте за тиском в колесах. Відомо, що зниження такого тиску з 2 кг/см2 до 1,5 кг/см2 приводить до перевитрати пального приблизно на 3%. Слід також пам'ятати, що вимір тиску в колесах слід проводити в їх холодному стані. Крім того, після невеликого пробігу тиск підвищується.

Порада четверта. Важливо також стежити за правильним регулюванням коліс (на професійному жаргоні – "розвал-сходження").

Порада п'ята. По можливості не возити в автомобілі зайвий вантаж. Кожні п'ятдесят кілограмів вантажу приводять до перевитрати пального приблизно на 2%.

Порада шоста. Якщо у вас включений кондиціонер – знайте, ви вже витратили зайві 10% палива.

Порада сьома. До перевитрати пального приводять і відкриті вікна. Ця «закономірність» працює при швидкості авто більше 50 км/год. Відповідно, чим більше відкриті вікна і чим швидше ви рухаєтеся, тим швидше ви спалюєте свій бензин.

Порада восьма. Постійне перемикання з педалі гальма на педаль акселератора і навпаки також не сприяє економії палива. Отже якщо ви відмітили, що попереду, через три машини, запалився "стоп" на світлофорі – не натискуйте на педаль газу.

Порада дев'ята. Намагайтесь не тримати ногу на гальмівній педалі при русі.

Порада десята. Якщо ваше авто на схилі, не утримуйте його за допомогою зчеплення і акселератора. Краще використовувати ручне гальмо.

Порада одинадцята. Намагайтеся не їздити в години пік. Ця порада резюмує восьму – постійне перемикання педалей характерне для руху в пробці, яку вам не уникнути, якщо ви їде в години пік.

Порада дванадцята. Пам'ятаєте про плавність їзди – різкі рухи і гальма ні до чого хорошого не приведуть (принаймні, для ємкості вашого бензину).

Порада тринадцята. Не потрібно повністю прогрівати двигун (звичайно це роблять перед вранішньою поїздкою). Він прогріється вже в ході їзди. Пам'ятаєте лише, що педаль акселератора краще натискати рідше, поки двигун не прогріється повністю.

Порада чотирнадцята. Намагайтеся безпомилково вибирати передачу. Якщо ви їдете на підвищеній передачі і тиснете на газ, нормального розгону у вас все одно не вийде, зате перевитрата палива – як мовиться, будь ласка.

Порада п'ятнадцята. Підвищена швидкість – це вірний індикатор перевитрати. Не гоніть. При 110 км/год витрата на 25 відсотків більша, ніж при 90 км/год.

Порада шістнадцята. Якщо ви зупиняєтеся більш ніж на хвилину – глушіть двигун.

Порада сімнадцята. Не забувайте! Будь-яке зниження потужності двигуна завжди викликає перевитрату пального....