Існує ряд факторів, що визначають доцільність встановлення ГБО в кожному конкретному випадку. У першу чергу, звичайно, всіх цікавить ціна питання. Вона дуже відрізняється залежно від марки і моделі автомобіля, від обладнання і, звичайно ж, від самого установника. Спеціалізовані і сертифіковані станції беруть більше, ніж «гаражист», але й за свою роботу вони несуть повну відповідальність.

 

Все залежить від того, скільки кілометрів автомобіль проїжджає в місяць. Щоб окупити витрати на установку ГБО приблизно за рік, потрібно намотувати ніяк не менше 1500 км на місяць, а то і 2000 км. Крім того, перед установкою бажано з'ясувати, скільки газу споживатиме автомобіль. В ідеалі витрата газу не повинен перевищувати споживання бензину більше, ніж на 1-2 літра на «сотню» або не більше, ніж на 10%.

Абсолютно невигідно встановлювати газобалонне обладнання на автомобілі А-класу і деякі хетчбеки В-класу. Вони і самі по собі споживають не дуже багато палива, тому економія від ГБО буде ледь помітною, а місце в багажнику, якого у таких авто і так обмаль, після установки балона зникне майже повністю.

Якщо все зробити правильно, дотримуючись технології і рекомендації виробника по установці та налаштуванню, ГБО може бути навіть корисним двигуну, чому є цілком логічне технічне пояснення.

Отже, відзначимо наступні плюси від використання газу для Вашого автомобіля:

 1. Основна перевага – однозначна економія на паливі;
 2. Двигун не піддається будь-яким змінам – потрібно просто встановити газобалонне обладнання, яке, до того ж, можна використовувати при зміні автомобіля;
 3. Переобладнання автомобіля на газ не вимагає конструктивних змін двигуна;
 4. При використанні газу збільшується період міжремонтної діагностики двигуна;
 5. Газ не змиває масло зі стінок циліндрів і краще перемішується з повітрям, що сприяє більш рівномірному згорянню палива;
 6. Продовження терміну заміни масла, оскільки воно довше зберігає свої властивості;
 7. Газ згоряє повільніше і тиск в циліндрах наростає не так швидко – в результаті ударні навантаження на деталі двигуна менші;
 8. Зменшується утворення нагару;
 9. Вихлоп стає чистішим;
 10. На газовому паливі, знижується гучність двигуна на 2-3 ДцБ;
 11. Двигун працює м'якше, відсутня детонація, тому що октанове число газу 93-120, при максимальному в бензину – 95;
 12. Процес експлуатації автомобіля "на газу" не відрізняється від роботи на звичайному паливі, завжди є можливість перемикання на традиційне паливо;
 13. Правильно встановивши і відрегулювати систему, витрата газу може відповідати витраті бензину, або небагато перевищувати – на 5-10%, залежно від умов експлуатації, типу двигуна і газового обладнання;
 14. Газ у порівнянні з бензином значно чистіший, тому в карбюратор не потрапляє бруд;
 15. Найбільш соціально відповідальних автомобілістів, безсумнівно, порадує той факт, що при установці газу на авто зменшується кількість вихлопів в навколишнє середовище.

У порівнянні з бензином, у газу також є недоліки

 • При роботі на газі потужність двигуна менше приблизно на 5%. Іноді радять поставити трохи більш раннє запалювання. Однак, це спірне питання. По-перше, це доцільно робити тільки на автомобілях, що працюють на високооктановому бензині (95 і вище) – з тим, щоб не доводилося ставити запалювання пізніше щораз, коли треба їхати на бензині. По-друге, існує думка, що на високих оборотах при роботі на газі навпаки запалювання повинне бути трохи більш пізнім, ніж для бензину. Тому краще зберегти регулювання, рекомендовані для бензину.
 • Ще один недолік – балон займає місце в багажнику. Однак існують різні варіанти установки балона (під днище, в нішу запасного колеса, в інструментальний ящик), що визначається залежно від конструктивних особливостей кузова конкретного автомобіля.
 • І останнє – на газі не можна заводити автомобіль в холодну (мінус 10 градусів і нижче) погоду. В принципі, двигун заведеться, але це знижує термін служби діафрагми редуктора. Тому краще пускати на бензині, а при температурі двигуна близько 40 ͦ С можна перемикатися на газ.

Проте, сподіваємося, у Вас не залишилося сумнівів у тому, що установка ГБО має більше переваг для Вас і Вашого автомобіля.

Після установки газобалонного обладнання на Вашу машину, процес водіння не стане більш складним. А правильна установка ГБО дозволить уникнути небажаних повторних візитів на СТО і витрат Вашого часу та сили.

Не економте на обладнанні та уникайте кустарної установки, і тоді ГБО відмінно вживеться з двигуном Вашого автомобіля.

Установка газового обладнання - це вигідно!